مقالات

راهنمای خرید سرور اچ پی

قیمت سرور اچ پی

راهنمای خرید سرور اچ پی

داشتن یک مکان امن برای ذخیره تمام داده های کسب و کار خود بسیار مهم است. این که آیا شما یک تجارت کوچک هستید که به فضای ذخیره سازی جمعی نیاز فزاینده ای دارید، یا یک کسب و کار بزرگ که قصد دارد سیستم شما را ارتقا دهد، مواردی وجود دارد که باید هنگام خرید سرور اچ پی مورد توجه قرار گیرد. در اینجا پنج نکته وجود دارد که باید هنگام انتخاب سرور برای تجارت خود به آن فکر کنید. راهنمای خرید سرور اچ پی به شکل زیر است:

1. بودجه
هنگامی که به فکر خرید سرور برای تجارت خود هستید، بودجه مورد توجه قرار می‌گیرد. سرورها ارزان نیستند. در حقیقت، بسته به مشخصات یا مدل خاص، می‌توانند ده ها هزار هزینه داشته باشند. قبل از شروع خرید سرور، مشخص کنید که تجارت شما از چه استطاعتی برخوردار است. پس از تعیین قیمت مقرون به صرفه، می‌توانید کلاس های سرور را بر اساس مارک، اندازه و جزئیات ضمانت در نظر بگیرید.

2. مارک های تجاری
سرورهای مارک های مختلفی در بازار وجود دارد، اما برخی از آنها از معتبرتر از دیگران هستند. قابلیت اطمینان باید در هنگام انتخاب سرور مورد توجه قرار گیرد. به طور کلی ، مارک معروف HP گزینه خوبی برای همه کسب و کارها است. البته تصمیم نهایی در مورد مدل و نوع سرور اچ پی خود را بر اساس مشخصات و نیازهای منحصر به فرد شرکت خود قرار دهید. با کارشناسان آنلاین مشورت کنید، درباره توضیحات محصول تحقیق کنید و از سایر متخصصان صنعت خود بخواهید تا مطمئن شوند که شما انتخاب خوبی متناسب با نیاز شرکت خود انجام داده اید.

3. فضا
سرورها دارای اشکال و اندازه های مختلفی هستند، بنابراین قبل از خرید همیشه باید فضای کاری خود را در نظر بگیرید.
سه نوع اصلی سرور وجود دارد: برج، سوار شدن رک یا تیغه.
• سرورهای نصب، Rack همان طور که از نام آن ها مشخص شده است، در یک رک نصب می‌شوند و از اندازه دامنه استفاده می‌کنند.
• سرورهای برج روی یک پایه روی زمین قرار می‌گیرند و می‌توانند نسبتاً کوچک یا بزرگ باشند.
• سرورهای Blade معمولا بزرگ تر و فضای بیشتری رو اشغال میکنند.
اگر فضای کمتری دارید، اطمینان حاصل کنید که برای سروری که تصمیم به خرید آن دارید جا داشته باشید.

سرور BLADE HP

سرور BLADE HP

4. ذخیره سازی
ذخیره سازی داده ها مهم ترین نکته هنگام زمان خرید سرور است. سرورهای مختلف ظرفیت ذخیره سازی متفاوتی دارند. اگر تجارت شما بزرگ است یا به سرعت در حال رشد است، ممکن است بخواهید سروری با فضای ذخیره سازی بیشتر از آنچه در حال حاضر به آن نیاز دارید انتخاب کنید. اگر مشاغل کوچکی را اداره می‌کنید یا حداقل نیاز دارید، می‌توانید گزینه متوسط تری را در نظر بگیرید. همیشه اطمینان حاصل کنید که سروری که خریداری می‌کنید حداقل 30 درصد فضای بیشتری نسبت به نیاز فعلی شما برای پشتیبانی از رشد آینده دارد.

5. مدیریت
اگر سرور شما خراب شود، آیا شخصی در کسب و کار خود با درک کامل فناوری اطلاعات قادر به مدیریت مشکلات احتمالی هستید؟ اگر مطمئن نیستید یا پاسخ منفی نیست، اطمینان حاصل کنید که شرکتی که از آن سرور خریداری می‌کنید پشتیبانی فنی ارائه می‌دهد.
سرور یک سرمایه گذاری بزرگ برای تجارت شما است. قبل از خرید نهایی ، عواملی مانند بودجه ، مارک و نیازهای ذخیره سازی خود را ارزیابی کنید. ثبات و امنیت داده های کسب و کار شما ارزش تلاش را دارد تا اطمینان حاصل کنید که انتخاب سرور شما متناسب با نیازهای شرکت شما است.

راهنمای خرید سرور دست دوم

تجهیزات سرور دارای ایمنی زیادی هستند و می‌توانند سالها و دهه ها کار کنند. اما گاهی خرید سرور برای کسب و کاری بسیار گران است و آن ها توانایی پرداخت این هزینه ها را ندارند. خرید سرور دست دوم اچ پی یکی از بهترین گزینه ها برای این کسب و کارها است.

سرور اچ پی DL380 G9 8SFF

سرور اچ پی DL380 G9 8SFF

1. چرا خرید سرور دست دوم توجیه پذیر است
بازار سرورهای دست دوم بسیار زیاد است و هرچه کشور پیشرفته تر باشد، بزرگتر است. بیشترین تقاضا برای سرورهای دست دوم در چین و ایالات متحده است.

چه کسی اقدام به خرید سرور دست دوم می‌کند؟
شرکت های کوچک، مشاغل متوسط و کوچک. در سراسر دنیا شرکت های عظیمی از تجهیزات سرور وجود دارد که برای 10-12 سال کار می‌کنند و قصد بازنشستگی ندارند. برخی از شرکت های دولتی اجزای دست دوم را برای سرورهای قدیمی خریداری می‌کنند که به سادگی پیدا نمی‌شوند: پردازنده ها ، دیسک ها ، حافظه.

2. چه کسی می فروشد؟
دو نوع فروشنده. شرکت هایی که از این طریق درآمد کسب می کنند – آنها تجهیزات از رده خارج شده را “از نظر وزنی” خریداری می‌کنند، از جمله مراکز داده بانک های ورشکسته. سپس اغلب آن ها دوباره پیکربندی شده و به فروش می‌رسند.
نوع دوم بازرگانان خصوصی است، اغلب مدیران سیستم های بزرگ، قطعات یدکی از کار افتاده یا بلااستفاده را می‌فروشند.

3. از کجا بخریم؟
خود سرور، کارت های توسعه، قطعات یدکی و سایر اجزا

4. خرید از چه کسی بهتر است؟
شرکت ها این کار را به صورت حرفه ای انجام می‌دهند: آنها می‌توانند از 14 روز تا یک سال برای سرور استفاده شده، تضمین دهند. اما وقتی سروری را دریافت می‌کنند، معمولاً آن را حداکثر پیکربندی نمی‌کنند و معتقدند که مشتری حافظه، پردازنده و دیسک اضافی را بر اساس اصل “خیلی ارزان” خریداری می‌کند.

5. بستر سرور چیست؟
در اصل، اصطلاح platform توسط سرورهای Supermicro استفاده می شد. این پلتفرم شامل موارد زیر بود: مادربرد، منابع تغذیه، حامل های محرک. تنها چیزی که باقی می‌ماند این است که پردازنده ها، حافظه، HDD و کارت های توسعه را به دلخواه خود اضافه کنید

قیمت سرور اچ پی

قیمت سرور اچ پی

HP ، IBM ، Dell ، Fujitsu ، Supermicro ، Intel کدام یک را باید انتخاب کنید؟
HP از نظر فروش در بازارهای اولیه و ثانویه شماره یک است. شما می‌توانید به راحتی هر اجزای سازنده را برای هر سرور از برند HP خریداری خواهید کنید و با خیالی آسوده تا چندین سال از آن استفاده کنید.

بلافاصله پس از خرید

پس از خرید سرور، توصیه می‌کنیم موارد زیر را انجام دهید:
• دستورالعملهای مربوط به سرور را در وب سایت سازنده پیدا کرده و بصورت PDF بار گذاری کنید
• با تمام درایورهای مادربرد و کنترلرها به همین روش پیش بروید
• بایوس های همه اجزای سازنده را به روز کنید: مادربرد، صفحه تشخیص خودکار، کنترل کننده های RAID و…
• تنظیم مجدد تنظیمات نظارت داخلی
• فن ها را از گرد و غبار پاک کنید.
• برای چند ساعت Memtest یا تست پایداری را انجام دهید.

آنچه باید برای آن آماده باشید
• سیستم عامل های جدید مانند VMware ESXi ممکن است از پردازنده های قدیمی، مادربرد یا پیکربندی کارت شبکه پشتیبانی نکنند. از سیستم عامل های قدیمی استفاده کنید.
• اگر باتری کنترلر RAID خراب شده باشد، ممکن است باتری جدیدی در دسترس نباشد.
• پشتیبان گیری سرور باید در سیستم های ذخیره سازی خارجی یا در cloud ذخیره شود.
• هیچ پشتیبانی فنی برای سرورهای قدیمی وجود ندارد، اما بیشتر مشکلات در حال حاضر در بخش های مختلف قابل حل شدن است.

برای خرید سرور HP یا خرید سرور دست دوم اچ پی و کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با کارشناسان ما در بخش تماس ارتباط حاصل کرده و با خیالی آسوده اقدام به خرید سرور اچ پی در هر مدل و متناسب با نیاز خود کنید.

نوشته های مشابه

3 دیدگاه در “راهنمای خرید سرور اچ پی

 1. احمدی گفت:

  با سلام وقت‌بخیر
  ۳ عدد شاسی سرور dl380 g10 میخواستم
  قیمت میدید؟

  1. aloserver24 گفت:

   سلام وقت بخیر لطفا اطلاعات تماس خود را اعلام نمایید تا همکاران ما با شما تماس بگیرند.

 2. رضا گفت:

  ممنون از مطالب خوب سایت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج + 4 =