مقالات

چگونه Firmware (فریمور) سرور hp را آپدیت کنیم؟

چگونه Firmware (فریمور) سرور hp را آپدیت کنیم؟

سیستم عامل چیست؟

Firmware یک برنامه نرم افزاری است که در تراشه حافظه فقط خواندنی (ROM) بر روی برد سیستم یا کنترل کننده الحاقی ذخیره می شود. Firmware وظیفه رفتار سیستم هنگام اولین روشن شدن و انتقال کنترل سرور به سیستم عامل را بر عهده دارد. هنگام مراجعه به میان افزار موجود در برد سیستم سرور، به آن ROM System یا BIOS گفته می شود. هنگام مراجعه به سیستم عامل موجود بر روی سخت افزار دیگری که در سرور پیکربندی شده است ، به آن Option ROM می گویند.

در سرورهای ProLiant ، درایوهای سخت، کنترلرهای هوشمند آرایه ای، Remote Insight Lights-Out Edition (RILOE) ، Remote Insight Lights-Out Edition II RILOE II و Integrated Lights-Out iLO گزینه های میان افزار دارند که می تواند به روز شود. برای اهداف این سند، به طور کلی به عنوان سیستم عامل معرفی می شود.

چرا باید میان افزار را به روز کرد؟

مهم است که سیستم عامل (به عنوان فلش ROM) به عنوان بخشی از تعمیر و نگهداری منظم سرور، به روز شود. علاوه بر این، بررسی به روزرسانی های سیستم عامل خاص در بین به روزرسانی های منظم به عملکرد مطلوب سرور کمک می کند. به روزرسانی سیستم عامل به دلایل زیر ایجاد شده است، اما محدود نمی شود:
برای ارائه رفع اشکال اساسی که پایداری سیستم را تضمین می کند، مانند مواردی که ممکن است از عدم پاسخگویی سرور جلوگیری کند و سایر مواردی که می تواند سیستم را در معرض خطر قرار دهد.

برای اصلاح مشکلات محصول، مانند ROM یا عملکرد پردازنده.
برای بهبود عملکرد سیستم یا سرویس دهی بیشتر سیستم.

توجه: بسیاری از مشکلات محصول که منجر به جایگزینی سخت افزار می شود با به روزرسانی سیستم عامل قابل پیشگیری یا اصلاح است. HPE توصیه می کند قبل از ارسال بخشی به HPE برای تعویض، به روزرسانی سیستم عامل را بررسی کنید. بر اساس نرخ بازگشت محصول HPE ProLiant ، تقریباً 30 تا 35 درصد از کل محصولات سخت افزاری برگشتی عملکرد درستی دارند و فقط به بروزرسانی میان افزار نیاز دارند. اگرچه همه محصولات در این گروه قرار نمی گیرند، اما اگر سعی شده بود در هنگام عیب یابی سیستم عامل فلش شود، از خرابی سرور و زمان صرف شده برای حذف، بازگشت و در نهایت جایگزینی سخت افزار جلوگیری شده است.

توجه: در سرورهایی که گزینه های الحاقی دارند ، HPE توصیه می کند هر زمان که به روزرسانی سیستم ROM یا گزینه دیگری انجام می شود، برای هر یک از گزینه های نصب شده، نسخه ارتقا firm سیستم عامل را بررسی کنید. این تضمین می کند که سیستم، به طور کلی، آخرین به روزرسانی ها را برای هر مولفه اجرا می کند.
HPE چندین روش برای به روزرسانی سیستم عامل Firmware (فریمور) سرور hp در سرور ProLiant توسعه داده است و انجام آن را آسان می کند. HPE ISS Engineering بر اهمیت بروزرسانی منظم سیستم عامل برای اطمینان از عملکرد مطلوب سرور ProLiant تأکید می کند و باعث می شود سیستم و داده های آن در برابر رویدادهای مهم سخت افزاری و نرم افزاری آسیب پذیر نباشند. روشهای مختلف بروزرسانی میان افزار در زیر ذکر شده است.

چگونه سیستم عامل را به روز کنیم؟

پس از در دسترس بودن به روزرسانی سیستم عامل، از صفحات بارگیری مرکز پشتیبانی کسب و کار HPE ، مرحله بعدی نصب بروزرسانی بر روی سیستم است. HPE روش های زیادی برای به روزرسانی میان افزار دارد که روند کار را آسان می کند. در پاراگراف های زیر هر روش مورد بحث قرار می گیرد و اطلاعاتی در مورد نحوه انجام به روزرسانی ها ارائه می شود.

در حال حاضر، دو روش مختلف برای به روزرسانی سیستم عامل در سرورهای HPE و گزینه های مختلف وجود دارد: آفلاین ROM Flash Flash و ابتکاری آنلاین ROM Flash .

توجه: ROM Flash آنلاین در حال حاضر برای همه محصولات در دسترس نیست. اگر ROM Flash برای یک سرور یا گزینه خاص در دسترس نباشد، باید ارتقا آفلاین انجام شود.
اگر سروری بیش از سه ماه پس از خرید مستقر شده است، سیستم عامل را روی سیستم و همچنین گزینه هایی که با استفاده از HPE Support Center نصب شده اند، به جای CD Firmware Maintenance که با سرور ارسال شده است، ارتقا دهید. علاوه بر این، مفید است که برای به روزرسانی سیستم عامل از نظر گزینه هایی که ممکن است در انبار موجود باشد اما بعداً استفاده نشده باشد، بررسی کنید. این تضمین می کند که تمام اجزای سرور آخرین نسخه سیستم عامل را اجرا می کنند.

به روزرسانی سیستم عامل با استفاده از روش آفلاین ROM

آفلاین ROM Flash ، همانطور که از نام آن پیداست، هنگامی که سرور برای تعمیر و نگهداری منظم برداشته می شود، انجام می شود. اگرچه نتایج یکسان خواهد بود، اما آفلاین ROM Flash مزایای مشابه روش جدید آنلاین ROM Flash را ارائه نمی دهد. علاوه بر این، هنگام سرور از راه دور، سرور می تواند همزمان فقط یک سرور را به روز کند. دو روش برای اجرای آفلاین ROM Flash وجود دارد.

سیستم عامل سرور را می توان با استفاده از دیسک راه انداز ROMPaq به روز کرد .

فایل Server ROMPaq را از مرکز پشتیبانی تجاری HPE بارگیری کنید.
فایل بارگیری را برای ایجاد Diskette boot ROMPaq اجرا کنید.
یا با استفاده از ROM Update Utility یا HPE Smart Update Manager.

توجه: ابتدا با CD Firmware Maintenance Version 7.50 ، HPE Smart Update Manager Utility HPE SUM جایگزین HPE ROM Update Utility شده است. سایر روشهای بروزرسانی میان افزار، از جمله سیستمهای آفلاین ROMPaq و ROM آنلاین Flash بی تأثیر هستند و همچنان از روش های چشمک زدن ROM سیستم پشتیبانی می شوند.

برنامه HPE Smart Update Manager HPE SUM کاربر را قادر می سازد تا از یک رابط کاربری گرافیکی و آسان برای استفاده، اجزای نرم افزار و سیستم عامل را نصب کند. HPE SUM با بسته های نرم افزاری HPE Service Pack for ProLiant SPP و HPE Integrity ارائه می شود. کاربر می تواند صفحه اصلی مدیریت HPE سیستم (SMH) را به عنوان بخشی از Service Pack کامل برای ProLiant SPP نصب کند، یا می تواند م مولفه HPE SMH را به صورت جداگانه نصب کند.

ROMPaq یک روش ارتقا based یافته مبتنی بر فلاپی دیسک است. سیستم عامل بر روی دیسک فلاپی بارگیری می شود و سپس سیستم به درایو فلاپی راه اندازی می شود. ROM Update Utility در CD Firmware Maintenance قرار دارد یا با استفاده از HPE Drive Key Boot Utility می توانید آن را در USB Drive Key بارگیری کنید.
توجه: اجزای هارد دیسک فقط با استفاده از روش آفلاین به روز می شوند.

به روزرسانی سیستم عامل با استفاده از روش آنلاین ROM فلش

ROM Flash Flash یک فناوری نوآورانه است که توسط HPE ساخته شده است و به شما اجازه می دهد میان افزار یا به صورت محلی یا از راه دور از طریق یک فایل قابل بارگیری به نام Smart Component به روز شود. این مولفه های هوشمند امکان فعال سازی به روزرسانی در حین کارکرد سرور را فراهم می کند و از این طریق از خرابی طولانی مدت سرور جلوگیری می کند.

از مزایای Flash ROM آنلاین می توان به موارد زیر اشاره کرد

برای انجام ارتقا نیازی به سرور نیست.
روند ارتقاgrade کمتر از یک دقیقه طول می کشد.
بعداً می توان سرور را برای راه اندازی مجدد برنامه ریزی کرد تا پس از فرآیند بروزرسانی ، سیستم عامل جدید را مستقر کند.
سرور می تواند از راه دور با استفاده از ProLiant Remote Deployment Utility ، برنامه ProLiant Remote Deployment Console و سایر فناوری های مدیریت سرور HPE ، مانند HPE Systems Insight Manager HP SIM ، چندین سرور را همزمان ارتقا دهد.
Smart Component سیستم عامل را به روز می کند و سیستم را پیکربندی می کند تا تنظیمات جدید از راه اندازی مجدد بعدی اعمال شود. این ویژگی اجازه می دهد تا به روزرسانی انجام شود اما کنترل می کند که چه زمانی تنظیمات جدید اعمال شود.

اجزای هوشمند سرورها و فضای ذخیره سازی HPE ProLiant را می توان از صفحات بارگیری نرم افزار HPE و مرکز پشتیبانی HPE تهیه کرد.
تمام به روزرسانی های آنلاین ROM Flash به سیستم عامل وابسته هستند. دو نوع ارتقا سیستم عامل ROM Flash موجود است:
سیستم عامل های Microsoft Windows
سیستم عامل های لینوکس
پس از انتخاب HPE ProLiant Server Model Family از سایت بارگیری نرم افزار و درایورهای BSC ، سپس سیستم عاملی را که بر روی سیستم نصب شده است انتخاب کنید.
به بخش BIOS و Firmware رفته و فایل ارتقا grade سیستم عامل ROM Flash را انتخاب کنید.

ابزار راه اندازی کلید HPE Drive

برنامه HPE Drive Key Boot می تواند یک HPE Drive Key را قالب بندی کند تا بتواند از آن به عنوان یک دستگاه قابل بوت استفاده شود. این برنامه همچنین توانایی بارگیری برنامه به روزرسانی ROM را بر روی یک کلید Drive HPE فراهم می کند. پس از نصب ROM Update Utility ، اجزای Smart Flash ROM آفلاین را می توان با استفاده از ROM Update Utility در کلید درایو بارگیری کرد.

پشتیبانی از ROM سیستم برای برنامه HPE Drive Key لازم است.

با استفاده از ابزار راه اندازی مبتنی بر ROM

بعد از اینکه ROM سیستم سرور ProLiant به آخرین نسخه ارتقا یافت، کاربر باید برنامه ROM-based Setup RBSU  را اجرا کرده و BIOS سیستم را برای پیکربندی سخت افزار فعلی و اجزای نصب شده در سیستم پیکربندی کند.

RBSU طیف گسترده ای از فعالیتهای پیکربندی را انجام می دهد که ممکن است شامل موارد زیر باشد:
پیکربندی دستگاههای سیستم و گزینه های نصب شده
نمایش اطلاعات سیستم
انتخاب کنترل کننده بوت اولیه
پیکربندی حافظه اضافی آنلاین

راهنمای تصویری به روز رسانی Firmware (فریمور) سرور hp

همان طور که گفتیم چند گزینه مختلف برای به روزرسانی Firmware (فریمور) سرور hp ، مولفه های زیرساخت HPE وجود دارد. یکی از روش های محبوب برای به روزرسانی سیستم عامل، درایورها و قطعات هوشمند، HPE استفاده از Service Pack for Proliant SPP و ابزار HP SUM است.

SPP و SUM چیست؟

SPP – Service Pack for Proliant مجموعه ای از سیستم عامل، درایورها و اجزای هوشمند است که از طریق ابزار SUM در محیط شما مستقر می شوند. SPP به صورت ISO بسته بندی شده است.
SUM – HP Smart Update Manager ابزاری است که برای استقرار به روزرسانی ها در سرورهای HP ProLiant ، سرورهای Integrity زیرساخت BladeSystem و سرورهای HP Moonshot استفاده شده است. SUM به طور پیش فرض، به عنوان GUI باز می شود. همچنین می تواند در حالت تعاملی CLI ، CLI یا Linux RPM اجرا شود.

نحوه به روزرسانی محفظه ها؛ سرورها و اجزای پارچه HPE
SPP را بارگیری کنید. SPP باید با HP SUM ارئه شود.
پس از بارگیری های مناسب، SPP iso را به صورت محلی نصب کنید. فایل launch_hpsum را پیدا و اجرا کنید.

blank

با اجرای فایل، HP SUM  در مرورگر شما باز می شود.

blank

ابتدا بررسی می کنیم که آیا Baseline به طور خودکار اضافه شده است یا خیر. در غیر این صورت، ما بصورت دستی Baseline را اضافه می کنیم. Baseline سطح بروزرسانی است که نودهای ما با آن مقایسه می شوند. برای مشاهده یا افزودن، Baselines روی کتابخانه Baseline بر HP Smart Update Manager کلیک کنید .

blank

اگر به طور خودکار اضافه شده باشد، می بینید که ثبت شده است.

blank

در غیر اینصورت، Add Baseline را انتخاب کنید .

blank

همانطور که ما از SPP ISO مبنا را اضافه می کنیم، برای نوع مکان، مسیر سرور HP Sum را انتخاب کنید. تحت محل سکونت اطلاعات مرور به بسته های پوشه خود را ISO نصب شده است. نسخه های قدیمی SPP را در پوشه hp / swpackages نگهداری می کردند .

blank

پس از افزودن، پایه شروع به جمع شدن می کند.

blank

بعد از اینکه Baseline ثبت شد، ما نودهای زیرساختی خود را اضافه خواهیم کرد. این نودها دستگاه هایی مانند Onboard Administrator ، Server Blades ، Virtual Connects ، Brocades و … هستند. در بخش کشویی Smart Update Manager نودها را انتخاب کنید .

blank

از صفحه node ،Add Node را کلیک کنید .

blank

اطلاعات مربوط به نود را وارد کنید، از جمله IP / DNS نوع نود، پایه و اعتبارنامه. بعد از اتمام روی Add کلیک کنید .

blank

با افزودن نود، موجودی را انتخاب کنید. در اینجا سیستم عامل Firmware (فریمور) سرور hp / درایورهای فعلی کشف شده و به روزرسانی ها توصیه می شود.

blank

همانطور که نودها فهرست می شوند، اشکال موارد مختلفی را نشان می دهد.
میدان سبز – نود در شروع کار خود قرار دارد
مثلث زرد – به روزرسانی مورد نیاز / آماده برای استقرار
دایره قرمز – موجودی موجود نیست / نام کاربری یا رمزعبور اشتباه است.

blank

بعد، ما به نودها نگاه خواهیم کرد که در آن به روزرسانی مورد نیاز است. روی بررسی و استقرار به روزرسانی ها کلیک کنید .

Firmware یک برنامه نرم افزاری است که در تراشه حافظه فقط خواندنی (ROM) بر روی برد سیستم یا کنترل کننده الحاقی ذخیره می شود. Firmware

آموزش UPDATE SERVER HP

در اینجا می توانیم تعداد به روزرسانی های توصیه شده، انواع به روزرسانی، اهمیت، نسخه نصب شده، نسخه موجود و در صورت نیاز به راه اندازی مجدد را مشاهده کنیم. اطمینان حاصل کنید که به روزرسانی انتخاب شده است و برای شروع به روز رسانی بر روی گزینه Deploy کلیک کنید .

UPDATE-FREAMWARE-SERVER

بسته به نوع نود، گزینه های نصب اضافی ارائه می شود. به عنوان مثال، به روزرسانی هایی که به راه اندازی مجدد نیاز دارند اجازه مشخص شدن گزینه های راه اندازی مجدد را می دهد.

مراحل آموزش اپدیت سرور

و در نهایت با اجرای به روز رسانی Firmware (فریمور) سرور hp، زیرساخت های خود را به روز کنید

نتیجه گیری:

برای به‌روزرسانی Firmware (فریمور) سرور HP، ابتدا به وبسایت رسمی HP مراجعه کنید و آخرین نسخه Firmware متناسب با مدل سرور خود را دریافت کنید. پس از دانلود، اطمینان حاصل کنید که از اطلاعات مهم سرور پشتیبانی گرفته‌اید و سیستم در وضعیت ایمن قرار دارد. با نصب پروگرام مخصوص فریمور HP، به سرور متصل شوید و بخش Firmware را انتخاب کنید. سپس، فایل Firmware دانلود شده را به سرور آپلود کنید. با آغاز فرآیند به‌روزرسانی، دسترسی به به‌روزترین ویژگی‌ها، بهبودها و امکانات امنیتی فراهم می‌آید، که اجرای این به‌روزرسانی باعث بهبود کارایی و پایداری سرور شده و تضمین می‌کند که سیستم به بهترین شکل ممکن عمل کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − شش =