مقالات

ILO INTEGRATED LIGHTS OUT چیست؟

ILO INTEGRATEDسرور

Integrated Lights-Out (iLO) یک پردازنده مدیریت سرور از راه دور است که بر روی تابلوی سیستم سرورهای HP ProLiant و Blade تعبیه شده است که امکان کنترل و نظارت بر سرورهای HP را از یک مکان دور فراهم می کند. مدیریت HP iLO یک ابزار قدرتمند است که روش های متعددی برای پیکربندی ، به روز رسانی ، نظارت و اجرای سرورها از راه دور ارائه می دهد.

کارت مدیریت iLO تعبیه شده دارای اتصال شبکه و آدرس IP خاص خود است که مدیران سرور می توانند از طریق سیستم نام دامنه (DNS)/Dynamic Host Configuration Protocol (DHCP) یا از طریق یک شبکه مدیریتی اختصاصی به آن متصل شوند.
iLO یک کنسول مبتنی بر وب از راه دور ارائه می دهد که می تواند برای مدیریت سرور از راه دور استفاده شود. پورت iLO یک پورت اترنت است که می توان آن را از طریق ابزار راه اندازی مبتنی بر ROM (RBSU) فعال کرد.
iLO با سرورهای proLiant از سری 300 و بالاتر از پیش تنظیم شده است. پیکربندی iLO را می توان به روش های مختلفی از جمله:

پیکربندی مبتنی بر مرورگر

  • iLO RBSU با استفاده از کلید F8 در حین خودآزمایی (POST) دسترسی پیدا کرد.
  • پیکربندی اسکریپت از راه دور
  • راه اندازی محلی و خطی محلی

ابزار مدیریت iLO به کاربر اجازه می دهد اقدامات زیر را از راه دور روی سرور انجام دهد:

  • سرور را روشن و خاموش کنید.
  • سرور را راه اندازی مجدد کنید.
  • صرف نظر از وضعیت سیستم عامل سرور ، سرور را نظارت کنید.
  • میزان مصرف برق را اندازه گیری کنید.
  • از طریق رسانه های مجازی و پوشه های مجازی ، وصله ها ، به روز رسانی سیستم عامل و به روز رسانی های مهم ویروس را اعمال کنید.
  • به گزارش رویدادهای سیستم و گزارش مدیریت یکپارچه HP دسترسی پیدا کنید.

سرورهای سری 100 HP شامل گزینه مدیریت از راه دور Lights-Out 100 با ویژگی های محدود است. HP iLO اکنون با Integrated Lights-Out Advanced (معروف به iLO2 و iLO3) جایگزین شده است. آخرین نسخه های HP Integrated Lights-Out 2 (iLO2) و Lights-Out 3 (iLO3) فرآیند راه اندازی سرور را ساده کرده و قدرت از راه دور و بهینه سازی حرارتی را فعال کرده است. از اوت 2011 ، نسخه فعلی سیستم عامل iLO 2 و iLO 3 به ترتیب 2.07 و 1.26 است.

شما می توانید از مانیتور iLO (Integrated Lights-Out) که نظارت بر سلامت سخت افزار را در سرورهای ProLiant پشتیبانی می کند ، استفاده کنید. می توانید چندین پارامتر یا شمارنده را با یک نمونه مانیتور نظارت کنید. این به شما امکان می دهد وضعیت سلامت سرور و پیکربندی سخت افزار را برای نظارت بر ثبات و پاسخ سریع برای مسائل سخت افزاری مهم مشاهده کنید. می توانید برای هر سرور پشتیبانی شده در محیط خود یک نمونه جداگانه iLO Monitor ایجاد کنید.

پس زمینه iLO

Integrated Lights-Out یا iLO ، یک فناوری مدیریت سرور تعبیه شده است که از نظر عملکرد شبیه به فناوری Lights out management (LOM) است.
iLO امکان انجام فعالیت ها بر روی سرور از مکان دور را ممکن می سازد. iLO در حال حاضر در تمام مدلهای جدید سرور ProLiant 300/500/blade موجود است و دارای اتصال شبکه جداگانه (و آدرس IP خود) است.
iLO به طور فعال در نظارت و حفظ سلامت سرور مشارکت دارد که به آن سلامت جاسازی شده می گویند.
iLO دمای سرور را کنترل می کند و سیگنال های اصلاحی را برای افراد ارسال می کند تا سرمایش مناسب سرور حفظ شود. علاوه بر نظارت بر دما ، iLO نظارت بر وضعیت فن و نظارت بر وضعیت منابع تغذیه ، تنظیم کننده های ولتاژ و هارد دیسک های داخلی را ارائه می دهد.
اطلاعات سیستم سلامت تحت نظارت را نمایش می دهد. این ویژگی ها بدون نصب و بارگیری درایور سلامت سیستم عامل نصب شده در دسترس است. ریزپردازنده iLO هنگام روشن شدن سرور ، راه اندازی سیستم عامل و عملکرد ، این دستگاه ها را زیر نظر دارد.

سیستم عامل ها/نسخه های پشتیبانی شده

مانیتور iLO از نظارت بر iLO 2 ، 3 و 4 پشتیبانی می کند.

مانیتور iLO از شمارنده های عملکرد برای اندازه گیری عملکرد سرور برنامه استفاده می کند و می تواند برای ارائه اطلاعات زیر استفاده شود:

پردازنده ها
اسلات های پردازنده موجود و خلاصه ای مختصر از وضعیت زیر سیستم پردازنده را نمایش می دهد. در صورت موجود بودن ، سرعت پردازش نصب شده بر حسب مگاهرتز و حافظه پنهان نمایش داده می شود.

حافظه .
اسلات های حافظه موجود و نوع حافظه ، در صورت وجود ، نصب شده در شکاف را نمایش می دهد.

درایو.
حضور و وضعیت درایوهای درایو نصب شده را نمایش می دهد.

منابع تغذیه

وضعیت منابع تغذیه نصب شده را نمایش می دهد.

ماژول های تنظیم کننده ولتاژ (VRM).
وضعیت VRM را نمایش می دهد. VRM برای هر پردازنده در سیستم مورد نیاز است. VRM قدرت را برای برآوردن نیازهای قدرت پردازنده پشتیبانی شده تنظیم می کند. یک VRM ناموفق از پشتیبانی پردازنده جلوگیری می کند و باید تعویض شود.

نمایش وضعیت فن های قابل تعویض در شاسی سرور.
این داده ها شامل ناحیه ای است که توسط هر فن و سرعت فن فعلی خنک می شود.

دما

شرایط دمایی که در سنسورها در نقاط مختلف شاسی سرور کنترل می شود و دمای پردازنده را نمایش می دهد. دما برای حفظ دمای محل زیر آستانه احتیاط کنترل می شود. اگر دما از آستانه احتیاط فراتر رود ، سرعت فن به حداکثر افزایش می یابد.

 

نتیجه گیری

Integrated Lights Out (ILO) به عنوان یک فناوری مدیریت از راه دور برای سرورها، تجهیزات شبکه و دستگاه‌های سیستمی مورد توجه قرار گرفته است. با ارائه امکانات مدیریتی جامع از راه دور، ILO به مدیران سیستم این امکان را می‌دهد تا به طور موثر و از هر مکانی، سرورها و تجهیزات خود را نظارت کنند و اقدامات مدیریتی را انجام دهند.

ویژگی‌های اصلی ILO شامل اتصال امن از طریق شبکه، کنترل کامل سخت‌افزاری، امکانات تشخیص و اعلان خطاها، و قابلیت اجرای عملیات تعمیر و نگهداری از راه دور است. این فناوری به مدیران سیستم این امکان را می‌دهد تا حتی در شرایط اضطراری یا بدون حضور فیزیکی در مرکز داده، به سرورها دسترسی داشته باشند و مشکلات را به سرعت حل کنند.

با توجه به این ویژگی‌ها، ILO به بهبود بهره‌وری، امنیت و پایداری سیستم‌ها کمک می‌کند. این فناوری به شرکت‌ها این امکان را می‌دهد تا سیستم‌های خود را به بهترین شکل ممکن مدیریت کرده و به چالش‌های امروزی مرتبط با مدیریت اجزاء سخت‌افزاری به صورت اثربخش و ایمن پاسخ دهند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *