مقالات

PBX

سیستم pbx

PBX

PBX مخفف Private Branch Exchange است و طی سالیان گذشته نقش بسیاری در ارتباطات سازمان ها و شرکت های بزرگ و کوچک داشته است.
ازمهم‌ترین وظایف این سیستم این است که کلیه منابع تلفنی سازمان ها، مانند خطوط تلفن شهری، را در اختیار تعداد زیادی متقاضی و مصرف کننده قرار می‌دهد، به همین دلیل سازمان ها نیازی به استفاده از تعداد زیادی خط تلفن شهری ندارند. این سیستم با تعداد کمی از خط تلفن شهری به راحتی می تواند تمامی اتاق ها و میزهای کارمندان را پوشش دهی کند.
به عنوان مثال با داشتن ۱۰ خط تلفن شما می‌توانید ۱۰۰ کارمند را به راحتی پوشش دهی کنید تا تمامی آن ها به همه خطوط شهری دسترسی داشته باشند.

ساختار

PBX از سخت افزار و نرم افزارهای بسیاری تشکیل شده است که به خطوط تلفن شهری یا PSTN که از سمت مخابرات ارائه می‌شود، متصل است.
end point ها قیمتی در ارتباطات سازمان ها و ایستگاه ها هستند که به عنوان تلفن روی میز، دستگاه کارت خوان یا دستگاه فکس استفاده می‌شود.

هدف اصلی کار PBX ها پوشش دهی end point ها است.
این سیستم امکان برقراری ارتباط کارمندان با سایر همکارانشان را تنها با شماره گیری ۳ الی ۴عدد فراهم می‌کند و به همین دلیل ارتباطات سازمان ها بهبود یافته و در هزینه ها صرفه جویی می‌شود.
هر سازمان به تعداد زیادی خط تلفن شهری نیاز دارد که این موضوع خود به عوامل متعددی مانند طول زمان مکالمات، تجربه قبلی از میزان تعداد مکالمات، میزان بیشترین تماس های همزمان و اینکه هر خط شهری به چند خط درون سازمانی متصل است، بستگی دارد.

اجزا تشکیل دهنده

• تامین کنند برق یا power
• برد مرکزی برای برقراری تماس های ورودی و خروجی
• سخت افزار مورد نیاز جهت اتصال با PSTN
• باکس برای اجزا تشکیل دهنده و متعلقات داخلی
• End point ها مانند دستگاه فکس، کارت خوان ها، تلفن روی میز و…

IP PBX

یکی از جدیدترین سیستم های PBX که همخوانی خوبی با تلفن های تحت شبکه دارد، IP PBX است. در این سیستم جدید end point به جای اتصال به خطوط PSTN قدیمی و سنتی، به SIP Trunks متصل می‌شود. در واقع به مجموعه ای از PBX و تلفن های تحت شبکه IP PBX می‌گویند.

جایگزین تدریجی خطوط مسی با اینترنت باعث رایج شدن پروتکل اینترنت یعنی IP در سیستم شرکت ها شده است. مدیریت خدمات ارتباطی و ارائه سیستم های صوتی سرویس IP PBX ها براساس IP ها انجام می‌شود. مهم ترین ویژگی سیستم تلفن های جدید این است که دیگر کیفیت مکالمات از حالت آنالوگ خارج شده و تمامی تماس ها به صورت کاملا دیجیتال و با کیفیت بالا انجام می‌شود.
در واقع IP PBX همان PBX بوده، با این تفاوت که IP PBX یک نرم افزار است و بر روی یک سیستم نصب می‌شود. در این نرم از به جای استفاده از خطوط آنالوگ، از بستر شبکه برای برقراری تماس بین کارمندان و همکاران استفاده می‌شود.

این سیستم از تکنولوژی VOIP به معنی انتقال صدا در بستر اینترنت، استفاده می‌کند.

Hosted PBX

سیستم PBX توانایی قرارگیری درون سازمان را دارد که به آن on_premise PBX می‌گویند.اگر این سیستم در اختیار سرویس دهنده یا اپراتور باشد به آن hosted PBX می‌گویند. در hosted PBX سرویس دهنده تمامی خدمات را بر بستر Cloud ارائه می‌دهد. سرویس گیرنده هم با اتصال به آن ها می‌تواند از امکانات ارائه شده توسط اپراتور استفاده کند.
در این حالت کلیه سیستم های تلفنی سازمان توسط ارائه کننده سرویس میزبانی شده و تمامی مسئولیت های نرم افزاری، سخت افزاری، نگهداری و…برعهده ارائه دهنده سرویس است.

این سرویس با حداقل هزینه، برخلاف سایر مدل های قبلی، بدون نیاز به هیچ سخت افزار و یا نرم افزاری تمامی هزینه ها را به شدت کاهش می‌دهد. متقاضیان از ارایه کننده سرویس، مرکز تلفن مجازی با میزان ظرفیت مورد نیاز خود، را دریافت می‌کنند و به ازای آن به صورت ماهیانه و یا سالیانه تمامی هزینه ها را پرداخت می‌کنند.
یکی از بهترین و کارآمدترین راه حل های ارتباطی امروز، استفاده از Hosted PBX است، زیرا هزینه های مصرفی شما را کاهش داده، سرعت راه اندازی خوبی دارد و محدودیت های PBX های سنتی و قدیمی را ندارد.
برای کسب اطلاعات بیشتر درباره این سیستم و یا خرید محصول، با کارشناسان ما در بخش تماس، ارتباط برقرار کنید.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − دوازده =