مقالات

5 دلیل برای انتخاب سرور HPE Synergy

خرید سرور HPE Synergy

5 دلیل برای انتخاب سرور HPE Synergy

به منظور کم کردن پیچیدگی های فرایندی و بالا بردن سرعت در نسل جدید برنامه ها و خدمات، پلتفرم HPE Synergy برای زیرساخت های Composable عرضه شده است. این پلتفرم از طریق رابطی واحد، محاسبات فیزیکی و مجازی، ذخیره سازی و غیره را در قالب های متنوع برای هر برنامه ای ترکیب می کند. سرور HPE Synergy پلتفرمی قابل گسترش بوده و اجرای طیف گسترده ای از برنامه ها و مدل های عملیاتی مانند مجازی سازی، cloud hybrid و DevOps را انجام می دهد. این پلتفرم رتبه برتر ابزارهای زیرساختی را دارا بوده و قابلیت راه اندازی سریع برنامه های کاربردی جدید را در کنار ارائه خدمات داخلی برای IT فراهم کرده است.

HPE Synergy server

سرور HPE Synergy چه مزیت هایی را به همراه دارد؟

این پلتفرم انتخابی ایده آل برای زیرساخت های قابل ترکیب بوده و ادغام آسان را به ارمغان می آورد. همچنین ایجاد یک مرکز داده بهینه پرسرعت و با عملکرد بالا به واسطه این پلتفرم میسر شده است. از جمله مزیت های آن شامل:

1.     ادغام کارآمد منابع

استفاده از مجموعه دیتا از طریق HPE Synergy composer در سرور HPE Synergy فراهم شده است. این رویکرد همه کاره، چابکی، کارآمدی و بهره وری را برای کمپانی تضمین می کند. امکان استفاده حداکثر از منابع موجود از دیگر مزیت های آن به شمار می آید. این عملکرد به واسطه پیکربندی هوشمند قالب های تکراری، به صورت خودکار و اجرای تغییرات بدون دخالت انسان میسر شده است. افزایش کارایی بدین ترتیب به دست می آید. 79 درصد از شرکت کنندگان یک نظرسنجی، سرور HPE Synergy را به دیگر گزینه ها ترجیح داده اند. این ارجحیت به دلیل رابط مدیریتی واحد آن می باشد، در حالیکه برند Cisco به منظور انجام فرایندهای مشابه به ابزارهای متعددی نیاز دارد.

ادغام کارآمد

2.     زیرساخت مقیاس پذیر پیشرفته

ادغام سریع و کارآمد در این سرور، فرایندهای افزایش یا کاهش مقیاس را تبدیل به روندی ساده کرده است. پیکربندی تنظیمات و اتصالات در راستای پشتیبانی از دستورات گردش کار به طور خودکار انجام می شود. برخلاف دیگر برندها مانند Dell و Cisco، سرور HPE Synergy خدمات قابل ترکیب واقعی را ارائه می دهد. قابلیت های HPE Synergy 12000 Frame به عنوان پایه، زیرساخت هوشمند آن، مدیریت اعمال شده و لینک های مقیاس پذیر همگی به منظور مرتفع ساختن نیازهای تجارت گسترش می یابند.

زیرساخت پیشرفته

3.     عدم اتلاف وقت

امکان کاهش زمان صرف شده جهت تهیه مجدد زیرساخت ها و آزادسازی دیگر منابع به واسطه این سرور مهیا شده است. بر اساس یک مطالعه اکثر برندها با به کارگیری سرور HPE Synergy بین 26 تا 50 درصد صرفه جویی در وقت را تجربه کرده اند. قابلیت API هوشمند تعریف شده در این پلتفرم، امکان پیکربندی فوری سیستم را به ارمغان آورده است بدین ترتیب نیازهای پردازش و گردش کار بر طرف می گردد. به منظور تضمین ادغام، HPE با دیگر فروشندگان فناوری همکاری کرده است. تسریع فرایندها به واسطه الگوهای کدگذاری شده از پیش تعریف شده، دیگر مزیت و برتری HPE نسبت به Dell و Cisco می باشد.

عدم اتلاف زمان

4.     کاهش خطا

کاهش خطاها نسبت به دیگر برندها از دیگر مزیت های سرور HPE Synergy محسوب می شود. این سرور فرایندهای مدیریت یکپارچه، ادغام هشدارها، جستجو، ورود به سیستم و مکانیزم های راه اندازی را برای منابعی که دیتاسنتر آن در سایت های مختلف جغرافیایی می باشد، به بهترین شکل انجام می دهد. رابط کاربری ساده HPE Oneview امکان یادگیری سریع را فراهم کرده است. در حالیکه Cisco UCS Manager رابطی چندشاخه را به کار می برد که استفاده از آن پیچیده است.

5.     بهترین خدمات

سرور HPE Synergy بهترین ویژگی های ابری را بدون نیاز به اتکا بر cloud storage یا سرورها ارائه می دهد. دسترسی به سرعت بالا و مقیاس پذیری ابری در کنار توانایی بهبودیافته جهت همکاری و ساده سازی گردش کار از دیگر مزایای آن می باشد. نگهداری سخت افزار در مکان دفتر، حفظ امنیت را میسر کرده و در عین حال با دسترسی به فضای ابری، بهره مندی از مزایای ذخیره سازی و همکاری فراهم شده است. علاوه بر موارد مذکور سرور HPE Synergy مدیریت چرخه عمر خودکار را ایجاد کرده و امکان به روزرسانی firmware و driver را در یک قالب مشخص به ارمغان آورده است. بدین ترتیب گسترش آن در تمامی پروفایل های قالب مذکور ممکن می باشد. از سوی دیگر Cisco دو مکانیزم جداگانه برای ارائه درایور و firmware دارد و این امر منجر به محدودیت عملکرد خودکار، نیاز به کنترل دستی به روزرسانی، اتلاف زمان و منابع می شود.

قابلیت ابری

 

 

HPE Synergy Composer چه عملکردی دارد؟

این ابزار توسط HPE OneView طراحی و ارائه شده است. هر سرور HPE Synergy توسط یک جفت HPE Synergy Composer مدیریت می شود. عملکردهای این سخت افزار شامل:

  • مخازن سیال منابع: امکان پیکربندی منابع محاسباتی، ذخیره سازی و فابریک فراهم گردیده و بازگشت این منابع به مرکز اصلی و پیکربندی مجدد جهت پشتیبانی از حجم کارهای مختلف میسر می باشد.
  • زیربنا تعیین شده نرم افزار: زیرساخت های منطقی ایجاد شده در HPE OneView بلافاصله از طریق عملیات template-driven محقق می گردد.
  • دسترسی یکپارچه API: فرایندهای عملیاتی IT را می توان با اسکریپت های برنامه نویسی اتوماتیک کرد. از API واحد به منظور مدیریت هر عنصر زیرساختی سرور HPE Synergy استفاده می شود. در نتیجه در طول عمر زیرساخت ها، به کمک رابط کاربری HPE OneView استقرار، نظارت، به روزرسانی و مدیریت آنها به راحتی قابل انجام است.

HPE Synergy Composer

قابلیت های HPE Synergy Composer شامل چه مواردی است؟

رابط یکپارچه HPE OneView کاهش پیچیدگی و افزایش انعطاف پذیری را برای کاربر ارائه می دهد. اداره و ذخیره سازی ساده تر از نتایج این رابط کارآمد می باشد. دیگر قابلیت عرضه شده توسط سرور HPE Synergy شناسایی خودکار تمامی اجزاء سخت افزاری و پیکربندی آن توسط HPE OneView است. داشبورد HPE دیگر مزیتی است که امکان مدیریت هزاران دستگاه را تنها با یک رابط کاربری واحد میسر ساخته است. به واسطه این داشبورد می توان ترافیک کل شبکه را مشاهده و میزان مصرف IOPs را به کمک یک ماشین مجازی بررسی کرد. نمایی یکپارچه از سلامت سرورها، پروفایل ها، سیستم های ذخیره سازی، محفظه ها و غیره در داشبورد ارائه می شود.

داشبورد جهانی HPE OneView

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − 5 =